Cemar Marble

İletişim Bilgileri

0236 234 10 34
info@cemarmarble.com
Hamidiye Mah. Hamidiye Sok. No: 122 Kula Manisa
9.01.2024

Milli tekvandoculardan milyonlarca yıllık travertenler üzerinde antrenman

Manisa’nın Kula ilçesinde faaliyet gösteren Cemar Traverten-Mermer Ocağı, Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunan milli tekvandocuların antrenmanına ev sahipliği yaptı. Milyonlarca yılda oluşan travertenlerin üzerinde antrenman yapan tekvandocuların gösterisi hayran bıraktı.

Dünya doğal taş rezervinin yüzde 35’ine sahip Türkiye’nin madencilik sektöründe önemli şehirlerinden olan Manisa’da, 900 bin metrekarelik alanı kaplayan ve 270 milyon metreküplük rezervle dünyanın en büyük traverten ocaklarından birine sahip Cemar Traverten-Mermer, spora ve sporcuya desteklerini sürdürüyor. Amatör sporların yanı sıra son olarak Manisa Futbol Kulübü’ne de forma sponsoru olan Cemar Traverten-Mermer, bu kez tekvando branşına dikkat çekmek amacıyla milli tekvandocuları işletmelerinde ağırladı. 2024 yılında yapılacak olan Türkiye Taekwondo Federasyonu Genel Kurulu’nda başkan adaylığını açıklayan, 3 Dünya Şampiyonluğu, 5 Avrupa Şampiyonluğu ve 2004 Atina Olimpiyatlarında ikinciliği bulunan Bahri Tanrıkulu ile beraberindeki Kafkas Spor Kulübü Tekvando Antrenörü Ramazan Akçadağ ile milli sporcular, traverten ocağını ziyaret ederek, milyonlarca yıllık traverten taşları üzerinde antrenman yaptı. Hem fabrikanın tanıtımı hem de tekvando branşına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen antrenmanda, sporcuların performansı hayran bıraktı. Cemar Mermer-Traverten Genel Müdürü Yusuf Yalçın, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkan Adayı ve milli tekvandocu Bahri Tanrıkulu ile sporcuları işletmelerinde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, spor ve sporcuya desteklerinin aralıksız devam edeceğini söyledi.

Avrupa ve Dünya Şampiyonu Bahri Tanrıkulu ise, “Tekvando branşında 5 kez Avrupa şampiyonu, 3 kez Dünya şampiyonu ve 2004 yılında yapılan Atina Olimpiyatları’nda ikinciliğim var. 2012 Londra olimpiyatlarından sonra aktif sporculuğumu sonlandırdım. Daha sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda müşavir olarak göreve başladım. 2019 yılından bu yana Türkiye Taekwondo Federasyonu’na başkan adayıyım. Seçim çalışmalarımız çok iyi gidiyor. 2021 yılında yapılan seçimlerde yine adaydık. Orada çok güzel bir sonuç aldık. İnşallah 2024 yılında yapılacak olan Türkiye Taekwondo Federasyon seçimlerinde başkan adayı olarak yarışlara katılacağım. İnşallah federasyon başkanı olacağız. Ekibimiz gayet iyi. Bu konuda da çalışıyoruz. Bizi destekleyen arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ederim. Bu süreçlerde bize her anlamda yardımcı olan Cemar Mermer’e de çok teşekkür ediyorum. Bugün bu tesislerde çok değerli sporcu kardeşlerimle beraber çok güzel bir çekim yaptık. Bu çekimlerin çok iyi geçtiğini düşünüyorum. Bununla ilgili hem tekvando branşının tanıtımı hem de fabrikanın tanıtımı ile ilgili güzel reklamlar yapılacak. Burada bize destek olan başta Cemar Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz olmak üzere yönetimine ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milli tekvandoculardan milyonlarca yıllık travertenler üzerinde antrenman