Cemar Marble

İletişim Bilgileri

0236 234 10 34
info@cemarmarble.com
Hamidiye Mah. Hamidiye Sok. No: 122 Kula Manisa
Tüm yazılar

Traverten Taşı Dekorasyon Fikirleri

Tarih : 26.02.2024

Doğal, eşsiz yapısı ile traverten taşı hem iç hem dış mekânda sıklıkla tercih edilen bir yapı malzemesi olarak karşımıza çıkıyor. 

Estetik görünümü ve zengin renk skalasıyla traverten, her türlü dekorasyon tarzına uyum sağlayabilir. İşte, traverten kullanarak iç ve dış mekanlarınıza ayrı bir hava katabileceğiniz bazı fikirler…

Traverten Taşı ile İç Mekan Duvar Kaplamaları

Traverten taşının kullanıldığı alana bir zenginlik getirdiği kesin! İç mekanda tercih edilen traverten taşı duvar kaplamları ise evinize doğal bir görünüm kazandırma konusunda yardımcı olur.

Özellikle oturma odaları, giriş holleri ve yemek odaları duvarlarında tercih edilen travertenler ile sıcak ve davetkar bir atmosfer oluşturmanız mümkün!

Mutfak Tezgahları

Doğal taşın bir özelliği olan dayanıklılık, sıcaklığın hakim olduğu ve keskin aletlerin kullanıldığı mutfak tezgahları için müthiş bir çözüm sunar. 

Sıcak tencereler ve bıçak gibi kesici aletler ile olan teması kolayca karşılayabilen traverten mutfak tezgahı; aynı zamanda benzersiz dokusu ile mutfağınızda zarif bir tablo yaratır.

Banyo Duvarları ve Zeminleri

Banyonuzun adeta bir spaya dönüşmesini isterseniz, duvar ve zeminde kullanabileceğiniz en iyi malzemenin traverten taşı olduğunu söyleyebiliriz. 

Neme ve suya dayanıklı yapısı sayesinde banyonuzda doğal spa hissini yakalayabilirsiniz. Ayrıca traverten taşı sayesinde banyo alanınızı daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Dış Mekan Zemin Döşemeleri

Açık alanlarınızı güzelleştirmek için bahçe yolları, teraslar ve havuz kenarlarına traverten taşını kullanabilirsiniz. 

Kaydırmaz yapısı sayesinde de güvenli yürüyüş ve havuz alanına sahip olabilirsiniz.

Bahçe Peyzajı Dekorasyon Ögeleri

Bahçenizde zengin bir hava yaratmak için traverten taşı ile yapılmış dekorasyon ögelerini de kullanabilirsiniz. 

Örneğin; yapay bir şelale, süs havuzu gibi peyzaj ile bahçenize estetik dokunuş katabilirsiniz.

Şömine Kaplamaları

Yaşam alanınızın sıcak ve samimi bir havaya sahip olmasını istiyorsanız, şömine kaplamanız için mutlaka Cemar Marble traverten taşlarını tercih etmelisiniz.

Doğal dokusu ile oturma odanıza ya da salonunuza rustik bir cazibe anlayışı kazandırabilirsiniz.Cemar Marble traverten taşlarının dayanıklı yapısı ve leke tutmaz özelliği sayesinde iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz dekorasyon önerilerini anlattık!

İç mekan dekorasyonu ve bahçe peyzajında traverten taşını tercih ederek mekanlarınızda doğal bir güzellik getirebilirsiniz. Cemar Marble iletişim bilgilerini kullanarak hemen şimdi başlayabilirsiniz! 
 

Benzer yazılar